Třída C kupé

Svádí srdce i rozum.

Ckup_final

Sportovní varianta

elegantní a stylové třídy C. Důmyslným využitím hliníku a vysokopevnostních materiálů je nové kupé delší, prostornější, přitom pevnější a ovladatelnější. Řidič i spolujezdec mají více místa ve všech směrech, jízda je komfortnější a celá konstrukce bezpečnější.

 

Ckupe_int

Určuje trend v designu

svým propracovaným interiérem a jemnými sportovními křivkami karoserie.

Pro kupé speciálně tvarované sedačky zdůrazňují sportovní atmosféru na palubě. Automatický podavač pásů pak patří k tradičním luxusním prvkům vozů kupé Mercedes-Benz.

Zákazníky obdivovaná a žádaná linie AMG přidává exteriéru na dynamice přepracovanými nárazníky, maskou chladiče s diamantovým vzorem a specifickým provedením disků kol. Multifunkční sportovní volant s perforovanou kůží a zploštělou spodní částí je doplněn o kontrastní prošívání na sedačkách a dalšími designovými prvky.

Ckupe_tit

Výtečný podvozek

je u sportovního vozu nezbytný. Kupé třídy C je skvěle připraveno na různé požadavky zákazníků, vždyť kdo jiný nabízí tolik možností

  • komfortní podvozek AGILITY CONTROL
  • snížený tužší sportovní podvozek pro ještě ostřejší jízdu pod dokonalou kontrolou včetně systému řízení Direct-Steer
  • AIRMATIC – na přední i zadní nápravě vzduchové odpružení s kontinuálním elektronickým řízením. Řidič může nastavovat různé charakteristiky tlumení ovladačem DYNAMIC SELECT

Celý podvozek staví na novém nezávislém zavěšení kol, kdy přední čtyřprvkové má příznivý vliv na ovladatelnost a výtečnou agilitu, a zadní pětiprvkové na stabilitu.

 

Bezpečnost a asistenční systémy

jdou ruku v ruce s vysokým standardem ergonomie na palubě všech vozů značky Mercedes-Benz. Aktuální systémy sjednocené pod značkou Intelligent Drive umožňují např. autonomní jízdu, samočinné reakce na provoz i nebezpečí a podporu řidiče při běžných i krizových situacích.

Špičková světelná technika Intelligent Light System pracuje s mnoha LED diodami a garantuje minimální únavu řidiče na dlouhé cestě i úpravu světelného toku podle jízdní situace, provozu a rychlosti. Podobně pak využívá data z navigace třeba klimatizace, která dokáže uzavřít vnitřní okruh při vjezdu do tunelu pro maximální ochranu posádky před nepříznivými vlivy zvýšených koncentrací škodlivin v ovzduší.

 

Mercedes-AMG C 63 S kupé

Ztělesnění příslibu, který dávají ladné křivky karoserie. Výbušná dynamika s akcelerací 0-100 km/h za pouhých 3.9s s výkonem 510 k (verze S) přesvědčivě podporuje fascinující design.

Motor 4.0 V8 biturbo, sestavený s láskou ručně dle sloganu „one man, one engine“ v motorárně v Affalterbachu, sídle divize AMG, je obdivovaný v top modelu AMG GT, a i v C kupé je uložený za přední nápravou a produkuje 476 k až 510 k a točivý moment 650 až 700 Nm (vyšší hodnoty verze S).

Veškerý výkon je přenášen ještě rychlejší dvouspojkovou převodovkou AMG SPEEDSHIFT MCT, jejíž charakteristiku lze měnit voličem DYNAMIC SELECT.

Dokonalou ovladatelnost při ostrém průjezdu zatáček dává elektronicky řízený samosvorný diferenciálu eLSD.

Podvozek AMG RIDE CONTROL je stavitelný voličem DYNAMIC SELECT a nabízí tak každodenní využitelnost v komfortním módu na dlouhých cestách stejně dovře jako maximální sportovní prožitek například při jízdě na okruhu.

Typický plný zvuk motoru V8 byl pro kupé dále modifikován. Emoce gradují také se zvukem výfuku, který na stisk tlačítka umožňuje měnit zvukový projev z velmi decentního na velmi expresivní.


Zmíněné prvky výbavy a funkce mohou být dostupné za příplatek.

Kombinovaná spotřeba paliva: 10.1 – 4.3 l/100 km; emise CO2 kombinované: 230 – 113 g/km.
Udávané hodnoty byly získány předepsaným způsobem dle „NEDC CO2 hodnot“ čl. 2 odst. 1 Evropských předpisů o implementaci (EU) 2017/1153. Údaje o spotřebě byly na základě těchto hodnot vypočítány.
Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze k účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Údaje odpovídají datu zápisu informací: 8/2018.

On-line konfigurátor

Sestavte si kupé třídy C přesně tak, jak se Vám líbí

Přejít na konfigurátor

Ceník ke stažení

Tradiční přehledný ceník ve formátu pdf Stáhnout ceník
pdf 577 kB