Vito

Jeho hnací silou je ctižádost.

Vito_tit

Provedení

Nové VITO je na trh uváděno v šesti základních modelech

 • KAWA, skříňová dodávka pro přepravu materiálu a nářadí. Třímístné upořádání je vhodné jak pro rozvoz, tak třeba pro pracovní skupiny, vždy však s důrazem na náklad
 • MIXTO, poloprosklená karoserie, kombinovaná přeprava až šesti osob a nákladu
 • TOURER Base, vůbec poprvé na českém trhu celoprosklené základní provedení pro až 9 osob
 • TOURER Pro, tradiční hodnoty kombi v praktickém hávu
 • TOURER Select, komfortní interiér, vhodné pro rodinu nebo hotelové potřeby
 • Marco Polo ACTIVITY, speciální model s lůžkovou úpravou a zvedací střechou (lůžka pro pět osob)

Flexibilita je podtržena třemi dodávanými délkami karoserie (Marco Polo ACTIVITY pouze v provedení Long), kde největší výhodou je svoboda volby poměru prostoru pro posádku a zavazadla při zachování komfortu přepravovaných osob.

Využijte zvýhodnění akčních modelů
Skříňová verze Vito EXPRES se slevou 111 000 Kč bez DPH
Vícemístná celoprosklená verze Vito START se slevou 131 500 Kč bez DPH.

 

Komfort a design

Nová generace užitkového vozu VITO nabízí ještě více vnitřního prostoru pro řidiče v provedení Kawa s pevnou dělící stěnou.

Tradiční nízká silueta karoserie (cca 1.9 m dle provedení) umožňuje vjezd do podzemních parkovišť a lepší manipulaci při ukládání materiálu na střechu. Výška nákladového prostoru tímto není nijak omezena, vždyť dosahuje cca 1.35 m (dle provedení a polohy bodu měření), což znamená vzdušný prostor při přepravě osob stejně jako dostatek místa při převozu materiálu nebo zboží.

Sebevědomá tvář s elegantně tvarovanými reflektory je nezaměnitelnou dominantou vozu. Za příplatek dodávaný LED Intelligent Light System znamená vpravdě průlom ve světelné technice, bezpečnosti i ochraně řidiče proti únavě. Světlomet je tvořen skupinou výkonných LED diod. Automatické polohování a řízení výkonu diod reaguje na aktuální jízdní situaci. Řidič tak má jistotu nejlepšího osvětlení vozovky v různých jízdních situacích.

LED Intelligent Light System

 • světelný kužel nasvěcuje zatáčku jak při pomalé jízdě v zástavbě tak i na klikatých vlásenkách za městem
 • při vyšší rychlosti, typicky při jízdě po dálnici, se samočinně zvyšuje dosvit a výkon LED
 • za jízdy v mlze naopak dochází k automatické úpravě světelné stopy s větším důrazem na šířku stopy
 • s využitím kamery za čelním oknem dokáže systém automaticky přepínat také dálková světla, čímž sníží riziko oslnění protijedoucích vozů a zároveň maximalizuje možnost dálkového osvětlení
 • přirozená barva LED světla minimalizuje také únavu očí řidiče

Pohodu na cestách pro celou posádku dotváří rozmanité odkládací prostory, držáky nápojů a schránky, stejně jako za příplatek výkonné nezávislé topení a až třízónová klimatizace pro rychlé a stabilní temperování celého vnitřního objemu.

Pro vícemístné modely je volitelná konfigurace sedadel, možnost samostatného komfortního polohování nebo lůžková úprava.

Prostor a využitelnost

Propracovaný koncept nákladového prostoru respektujte osvědčené a oceňované řešení se třemi délkami karoserie

 • KOMPAKT, vnější délka 4.89 m, nákladový objem cca 4.6 – 0.43 m3, ložná délka cca 2.3 – 0.45 m (dle konfigurace sedadel)
 • LONG, vnější délka 5.14 m, nákladový objem cca 5.2 – 0.73 m3, ložná délka cca 2.5 – 0.7 m (dle konfigurace sedadel)
 • EXTRALONG, vnější délka 5.37 m, nákladový objem cca 5.7 – 0.97 m3, ložná délka cca 2.7 – 0.93 m (dle konfigurace sedadel)

Údaje o ložné kapacitě se mohou lišit na základě zvolené výbavy, provedení a způsobu měření.

Podle motoru, převodovky a pohonu je možné připojit bržděný přívěs o hmotnosti až 2 500 kg.

 

Pohon a dynamika – unikátní

Vyhlášená ovladatelnost a velmi dobré jízdní vlastnosti řady VITO jsou s novým modelem ještě dále posíleny. Nové VITO jako jediné ve své třídě nabízí možnost volby pohonu

 • pohon předních kol s příčně uloženým motorem a 6ti stupňovou manuální převodovkou
 • pohon zadních kol s podélně uloženým motorem, 6ti stupňovou manuální převodovkou a pro vybrané motory také s aut. 7mi stupňovou převodovkou 7G-TRONIC PLUS
 • stálý pohon všech kol 4×4 s el. řízením 4ETS spojený s aut. 7mi stupňovou převodovkou 7G-TRONIC PLUS (pro motor 119BlueTEC, později také 116 CDI)

 

Motorizace

Všechny nabízené motory jsou moderní dieselové čtyřválce – předběžné parametry (mohou se lišit dle provedení, výbavy apod.)

 • 109CDI: objem 1.6l, výkon 65 kW (88 k), točivý moment 230 Nm, poháněná přední kola, komb. spotřeba 6.4 l /100 km, emise 169 g CO2 / km
 • 111CDI: objem 1.6l, výkon 84 kW (114 k), točivý moment 270 Nm, poháněná přední kola, komb. spotřeba 6.4 l /100 km, emise 169 g CO2 / km
 • 114CDI: objem 2.1l, výkon 100 kW (136 k), točivý moment 330 Nm, poháněná zadní kola, komb. spotřeba 6.3 l /100 km, emise 164 g CO2 / km
 • 116CDI BlueEFFICIENCY: objem 2.1l, výkon 120 kW (163 k), točivý moment 380 Nm, poháněná zadní kola, komb. spotřeba 5.7 l /100 km, emise 149 g CO2 / km
 • 119BlueTEC Euro6 BlueEFFICIENCY aut: objem 2.1l, výkon 140 kW (190 k), točivý moment 440 Nm, poháněná zadní kola, komb. spotřeba 5.8 l /100 km, emise 152 g CO2 / km

Údaje o motorech, výkonech a spotřebách jsou předběžnými a mohou se lišit v závislosti na provedení, stálých převodech a výbavě.

 

Bezpečnost

Důraz na vysokou bezpečnost je zřejmý již z pouhého letmého pohledu. Prodloužená příď o 14 cm proti předchůdci je jasným důkazem vyšší ochrany chodců. Ostatní prvky, jako zesílený skelet plně pozinkované karoserie, jsou očím skryty, přesto plní svou funkci nezastupitelně. Moderní řešení ochrany posádky Mercedes-Benz však k bohaté paletě airbagů (dle modelu dostupné čelní, průběžné okenní od A až k D sloupku, na ochranu hrudního koše) a propracované ergonomii ovládacích prvků přidává celou řadu prvků pasivní bezpečnosti ve formě elektronických asistentů

 • hlídání bdělost řidiče, sériově
 • regulace vlivu nárazového bočního větru, sériově
 • hlídání zapnutých bezpečnostních pásů, sériově
 • dynamické chování reguluje poslední generace adaptivního stabilizačního systému ESP® včetně protiprokluzového systému, ochrany před převrácením, stabilizace přívěsu (pro modely s tažným zařízením montovaným v prvovýrobě), brzdový asistent BAS atd., sériově
 • radarový systém proti kolizi COLLISION PREVENT ASSIST, za příplatek
 • revoluční PRE-SAFE s aut. reakcí na hrozící kolizi, za příplatek
 • asistent hlídání jízdního pruhu s kamerou, za příplatek
 • asistent mrtvého úhlu, za příplatek
 • LED Intelligent Light System, za příplatek
 • asistent dálkových světel, za příplatek
 • aktivní parkovací asistent, za příplatek
 • výklopná parkovací kamera, za příplatek

 

Ekonomika provozu

Výrazně snížená spotřeba paliva (již od 5.7 l nafty / 100 km – dle provedení a motorizace), vysoká konstrukční spolehlivost  a dlouhý servisní cyklus až 40 000 km mají zásadní vliv na snížení provozních nákladů.

Zásadní úspory přináší také možnost fixovat náklady na pravidelný i nenadálý servis s produktem „Servisní smlouvy“, kdy podle kilometrového proběhu a délky smlouvy Mercedes-Benz garantuje a fixuje platby za servis. Mimo to je možné za příznivé ceny prodloužit záruku na celkem 3 nebo až 4 roky.

Ve výsledku je výpočet TCO (Total Cost of Ownership – celkové náklady na provoz) snadný, přehledný a především jsou udávané náklady garantovány!

 

Některé popisované vlastnosti a prvky výbavy souvisí s provedením vozidla, mohou mít vliv na jinou výbavu a nebo jsou součástí příplatkové výbavy. Změny vyhrazeny. Detaily Vám rád představí prodejní tým.

Ke stažení

Prospekt KAWA & MIXTO
pdf 4.4 MB

 

Prospekt TOURER
pdf 3.9 MB

 

Produktový list včetně cen a výbavy
pdf 2,2 MB

 

Představení modelové řady VITO

Kombinovaná spotřeba paliva: 6.8-5.8 l/100 km; emise CO2 kombinované: 179-153 g/km.
Udávané hodnoty byly zjištěny podle předepsaného postupu měření (nařízení [ES] 715/2007 v současném platném znění). Odkaz na směrnici 1999/94/ES v současném platném znění: Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze k účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

Skladové vozy

Pro zvolený model nejsou k dispozici skladové vozy.

další vozy ihned k odběru

Akční nabídky financování

Doplňkové služby a akční zvýhodnění

Zcela nové Marco Polo ACTIVITY

Víceúčelový.
Postavený na střední karoserii L, standardně vybavený postelí pod výklopnou střechou a druhou postelí z rozkládací trojlavice dole. K tomu bez příplatku rozkládací stolek, otočná přední komfortní sedadla, el. výklopná okénka vzadu a tempomat.

Web speciál Marco Polo ACTIVITY

On-line konfigurátor řady VITO

Sestavte si vůz řady VITO přesně tak, jak se Vám líbí

Sestav Vito KAWA

Sestav Vito MIXTO

Sestav Vito TOURER