Vito

Jeho hnací silou je ctižádost.

Vito_tit

VITO je nyní ještě výhodnější

akce Vito FAMILY
kombi s úsporou 347 918 Kč bez DPH

akce Vito EXPRES
furgon s úsporou 254 069 Kč bez DPH

 

Charakteristika

Modelová řada VITO je dostupná v šesti základních modelech

 • KAWA, skříňová dodávka pro přepravu materiálu a nářadí. Třímístné upořádání je vhodné jak pro rozvoz, tak třeba pro pracovní skupiny, vždy však s důrazem na náklad
 • MIXTO, poloprosklená karoserie, kombinovaná přeprava až šesti osob a nákladu
 • Tourer BASE, vůbec poprvé na českém trhu celoprosklené základní provedení pro až 9 osob
 • Tourer PRO, tradiční hodnoty kombi v praktickém hávu
 • Tourer SELECT, komfortní interiér, vhodné pro rodinu nebo hotelové potřeby
 • Marco Polo ACTIVITY, speciální model s lůžkovou úpravou a zvedací střechou (lůžka pro pět osob)

Flexibilita je podtržena třemi dodávanými délkami karoserie (Marco Polo ACTIVITY pouze v provedení Long), kde největší výhodou je svoboda volby poměru prostoru pro posádku a zavazadla při zachování komfortu přepravovaných osob.

 

Komfort a design

Nová generace užitkového vozu VITO nabízí ještě více vnitřního prostoru pro řidiče v provedení Kawa s pevnou dělící stěnou.

Tradiční nízká silueta karoserie (cca 1.9 m dle provedení) umožňuje vjezd do podzemních parkovišť a lepší manipulaci při ukládání materiálu na střechu. Výška nákladového prostoru tímto není nijak omezena, vždyť dosahuje cca 1.35 m (dle provedení a polohy bodu měření), což znamená vzdušný prostor při přepravě osob stejně jako dostatek místa při převozu materiálu nebo zboží.

Sebevědomá tvář s elegantně tvarovanými reflektory je nezaměnitelnou dominantou vozu. Za příplatek dodávaný LED Intelligent Light System znamená vpravdě průlom ve světelné technice, bezpečnosti i ochraně řidiče proti únavě. Světlomet je tvořen skupinou výkonných LED diod. Automatické polohování a řízení výkonu diod reaguje na aktuální jízdní situaci. Řidič tak má jistotu nejlepšího osvětlení vozovky v různých jízdních situacích.

LED Intelligent Light System

 • světelný kužel nasvěcuje zatáčku jak při pomalé jízdě v zástavbě tak i na klikatých vlásenkách za městem
 • při vyšší rychlosti, typicky při jízdě po dálnici, se samočinně zvyšuje dosvit a výkon LED
 • za jízdy v mlze naopak dochází k automatické úpravě světelné stopy s větším důrazem na šířku stopy
 • s využitím kamery za čelním oknem dokáže systém automaticky přepínat také dálková světla, čímž sníží riziko oslnění protijedoucích vozů a zároveň maximalizuje možnost dálkového osvětlení
 • přirozená barva LED světla minimalizuje také únavu očí řidiče

Pohodu na cestách pro celou posádku dotváří rozmanité odkládací prostory, držáky nápojů a schránky, stejně jako za příplatek výkonné nezávislé topení a až třízónová klimatizace pro rychlé a stabilní temperování celého vnitřního objemu.

Pro vícemístné modely je volitelná konfigurace sedadel, možnost samostatného komfortního polohování nebo lůžková úprava.

Prostor a využitelnost

Propracovaný koncept nákladového prostoru respektujte osvědčené a oceňované řešení se třemi délkami karoserie

 • KOMPAKT, vnější délka 4.89 m, nákladový objem cca 4.6 – 0.43 m3, ložná délka cca 2.3 – 0.45 m (dle konfigurace sedadel)
 • LONG, vnější délka 5.14 m, nákladový objem cca 5.2 – 0.73 m3, ložná délka cca 2.5 – 0.7 m (dle konfigurace sedadel)
 • EXTRALONG, vnější délka 5.37 m, nákladový objem cca 5.7 – 0.97 m3, ložná délka cca 2.7 – 0.93 m (dle konfigurace sedadel)

Údaje o ložné kapacitě se mohou lišit na základě zvolené výbavy, provedení a způsobu měření.

Podle motoru, převodovky a pohonu je možné připojit bržděný přívěs o hmotnosti až 2 500 kg.

 

Pohon a dynamika – unikátní

Vyhlášená ovladatelnost a velmi dobré jízdní vlastnosti řady VITO jsou s novým modelem ještě dále posíleny. Nové VITO jako jediné ve své třídě nabízí možnost volby pohonu

 • pohon předních kol s příčně uloženým motorem a 6ti stupňovou manuální převodovkou
 • pohon zadních kol s podélně uloženým motorem, 6ti stupňovou manuální převodovkou a pro vybrané motory také s aut. 7mi stupňovou převodovkou 7G-TRONIC PLUS
 • stálý pohon všech kol 4×4 s el. řízením 4ETS spojený s aut. 7mi stupňovou převodovkou 7G-TRONIC PLUS (pro motor 119BlueTEC, později také 116 CDI)

 

Motorizace

Všechny nabízené motory jsou moderní dieselové čtyřválce – předběžné parametry (mohou se lišit dle provedení, výbavy apod.)

 • 109CDI: objem 1.6l, výkon 65 kW (88 k), točivý moment 230 Nm, poháněná přední kola, komb. spotřeba 6.4 l /100 km, emise 169 g CO2 / km
 • 111CDI: objem 1.6l, výkon 84 kW (114 k), točivý moment 270 Nm, poháněná přední kola, komb. spotřeba 6.4 l /100 km, emise 169 g CO2 / km
 • 114CDI: objem 2.1l, výkon 100 kW (136 k), točivý moment 330 Nm, poháněná zadní kola, komb. spotřeba 6.3 l /100 km, emise 164 g CO2 / km
 • 116CDI BlueEFFICIENCY: objem 2.1l, výkon 120 kW (163 k), točivý moment 380 Nm, poháněná zadní kola, komb. spotřeba 5.7 l /100 km, emise 149 g CO2 / km
 • 119BlueTEC Euro6 BlueEFFICIENCY aut: objem 2.1l, výkon 140 kW (190 k), točivý moment 440 Nm, poháněná zadní kola, komb. spotřeba 5.8 l /100 km, emise 152 g CO2 / km

Údaje o motorech, výkonech a spotřebách jsou předběžnými a mohou se lišit v závislosti na provedení, stálých převodech a výbavě.

 

Bezpečnost

Důraz na vysokou bezpečnost je zřejmý již z pouhého letmého pohledu. Prodloužená příď o 14 cm proti předchůdci je jasným důkazem vyšší ochrany chodců. Ostatní prvky, jako zesílený skelet plně pozinkované karoserie, jsou očím skryty, přesto plní svou funkci nezastupitelně. Moderní řešení ochrany posádky Mercedes-Benz však k bohaté paletě airbagů (dle modelu dostupné čelní, průběžné okenní od A až k D sloupku, na ochranu hrudního koše) a propracované ergonomii ovládacích prvků přidává celou řadu prvků pasivní bezpečnosti ve formě elektronických asistentů

 • hlídání bdělost řidiče, sériově
 • regulace vlivu nárazového bočního větru, sériově
 • hlídání zapnutých bezpečnostních pásů, sériově
 • dynamické chování reguluje poslední generace adaptivního stabilizačního systému ESP® včetně protiprokluzového systému, ochrany před převrácením, stabilizace přívěsu (pro modely s tažným zařízením montovaným v prvovýrobě), brzdový asistent BAS atd., sériově
 • radarový systém proti kolizi COLLISION PREVENT ASSIST, za příplatek
 • revoluční PRE-SAFE s aut. reakcí na hrozící kolizi, za příplatek
 • asistent hlídání jízdního pruhu s kamerou, za příplatek
 • asistent mrtvého úhlu, za příplatek
 • LED Intelligent Light System, za příplatek
 • asistent dálkových světel, za příplatek
 • aktivní parkovací asistent, za příplatek
 • výklopná parkovací kamera, za příplatek

 

Ekonomika provozu

Výrazně snížená spotřeba paliva (již od 5.7 l nafty / 100 km – dle provedení a motorizace), vysoká konstrukční spolehlivost  a dlouhý servisní cyklus až 40 000 km mají zásadní vliv na snížení provozních nákladů.

Zásadní úspory přináší také možnost fixovat náklady na pravidelný i nenadálý servis s produktem „Servisní smlouvy“, kdy podle kilometrového proběhu a délky smlouvy Mercedes-Benz garantuje a fixuje platby za servis. Mimo to je možné za příznivé ceny prodloužit záruku na celkem 3 nebo až 4 roky.

Ve výsledku je výpočet TCO (Total Cost of Ownership – celkové náklady na provoz) snadný, přehledný a především jsou udávané náklady garantovány!

 

Některé popisované vlastnosti a prvky výbavy souvisí s provedením vozidla, mohou mít vliv na jinou výbavu a nebo jsou součástí příplatkové výbavy. Změny vyhrazeny. Detaily Vám rád představí prodejní tým.

Ke stažení

Prospekt KAWA & MIXTO
pdf 4.4 MB

 

Prospekt TOURER
pdf 3.9 MB

 

Produktový list včetně cen a výbavy
pdf 2,2 MB

 

Představení modelové řady VITO

Kombinovaná spotřeba paliva: 6.8-5.8 l/100 km; emise CO2 kombinované: 179-153 g/km.
Udávané hodnoty byly zjištěny podle předepsaného postupu měření (nařízení [ES] 715/2007 v současném platném znění). Odkaz na směrnici 1999/94/ES v současném platném znění: Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze k účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Údaje platné v den uploadu: 8/2014.

Akční nabídky financování

Doplňkové služby a akční zvýhodnění

Zcela nové Marco Polo ACTIVITY

Víceúčelový.
Postavený na střední karoserii L, standardně vybavený postelí pod výklopnou střechou a druhou postelí z rozkládací trojlavice dole. K tomu bez příplatku rozkládací stolek, otočná přední komfortní sedadla, el. výklopná okénka vzadu a tempomat.

Web speciál Marco Polo ACTIVITY

On-line konfigurátor řady VITO

Sestavte si vůz řady VITO přesně tak, jak se Vám líbí

Sestav Vito KAWA

Sestav Vito MIXTO

Sestav Vito TOURER