Třída A

Je originál. Jako Ty.

Již od 8 900 Kč bez DPH / měsíc
operativní leasing

TOP nabídka
akční operativní leasing Prostě jen jezdíte - detaily k výbavě a rozsahu služeb

Zcela nová třída A je vskutku novou generací. Pro novou generaci. Je originál. Jako Ty.

Inteligentní asistenční systémy ochrání. Rychle reagující palubní systém s velmi širokými možnostmi individualizace potěší. Prostornější interiér a praktické řešení zavazadlového prostoru spolu s úspornějšími motory přesvědčí. A navíc, nová třída A poslouchá na slovo. Doslova.

A_both

Nová třída A v mnoha ohledech ukazuje směr, kterým se svět Mercedes-Benz vyvíjí.

Přednosti a zajímavosti nové třídy A

 • Větší objem zavazadlového prostoru o 29 l.
 • Nárůst délky vozu o 120 mm (nyní 4 419 mm) dává vyniknout pohodlným zadním sedadlům s dlouhými sedáky a ještě větším prostorem pro kolena.
 • Širší interiér v ramenou i loktech.
 • Hlasové ovládání v češtině nejen pro navigaci je aktivováno hlasem. Vizuálně podmanivé řešení interiéru zahrnuje ambientní podsvícení se 64 barvami.
 • Velkým přínosem komfortu ovládání a také bezpečnosti je promítání základních provozních a navigačních údajů přímo na čelní sklo přes rozměrný Head-Up displej. Široké možnosti individualizace lze využít i zde, měnit lze obsah i rozsah zobrazovaných údajů.
 • Mnoho možností individualizace nabízí i řešení sedadel. Atraktivní jsou nejen tvary, barevné a materiálové kombinace, velmi pohodlné je také plně el. polohování včetně paměťových pozic a možnosti vyhřívání, ventilace a dokonce masáže.
 • Zcela unikátní funkcí je rozšířená realita pro navigaci. Na multimediálním displeji je zobrazována reálná situace před vozidlem zachycená kamerou za čelním sklem. Přímo do reálného výhledu jsou animovány šipky signalizující, do které konkrétní odbočky je potřeba odbočit.
 • Pro posádku je připraveno bezdrátové dobíjení smartphonu a podpora Apple CarPlay a Android Auto.
 • Návykový je také celkový koncept ovládání – systém MBUX lze ovládat a nastavovat novým haptickým touchpadem mezi sedadly, unikátními dotykovými ploškami na volantu, českými hlasovými povely anebo dotykem přímo na multimediálním displeji.
 • Lepší přehled o dění před vozidlem a znatelně menší únavu řidiče garantují aktivní LED světlomety MULTIBEAM, které reagují na pohyby volantu, rychlost vozu, okolní provoz a také třeba na dopravní značení.
 • Aktivní adaptivní tempomat DISTRONIC s funkcí podporou řízení nyní reaguje upravením rychlosti před kruhovými objezdy, prudkými zatáčkami a křižovatkami díky propojení s navigačním systémem.

 

A_interier

Nový design exteriéru, který byl vůbec poprvé představen před několika týdny v exkluzivní třídě CLS, dává jasně najevo dynamiku a čistotu linií. Přední úzké LED světlomety a skloněná široká maska chladiče jsou dominantami přídě. Naopak dělená koncová světla dávají šanci vyniknout většímu zavazadlovému prostoru s jemnou grafikou a širokým vstupem do ještě většího

Zcela nový koncept interiéru přejímá a cizeluje oblíbené řešení Widescreen cockpitu, kdy jsou pro multimédia i informace použity dva velké dominantní displeje elegantně vystupující z přístrojové desky. Nová třída A posouvá toto řešení opět o velký kus dál nejen jedinečným designem. Vysoké rozlišení displejů a jemná kresba skvěle doplňuje dokonale propracovaný interiér s těmi nejvybranějšími materiály.

Jedinečným benefitem v ovládání je bezesporu propracované a intuitivní prostředí MBUX (zkratka z Mercedes-Benz User Experience, což je volně přeloženo uživatelský zážitek s Mercedes-Benz), které se aktivuje slovy „Můj Mercedesi“, nebo „Hej Mercedes“ a dává uživateli příležitost českými hlasovými povely zadat cíl v navigaci, změnit teplotu v interiéru, zeptat se na dojezd, změnit barvu podsvícení atd. Celkový koncept ovládání, uspořádání informací a vizuální provedení je na displejích možno ve velké míře individualizovat podle nálad, přání, situace nebo naturelu uživatele. Ve vozech, kde se mění řidiči, je dokonce možné nastavení ukládat do takzvaných profilů, díky kterým bude vůz jedinečný pro každého – systém ukládá vizuální nastavení, řazení ikon na multimediálním displeji, řazení stanic, barevné ladění interiéru, oblíbené položky v navigaci atd. Navíc díky umělé inteligenci se systém učí o každém uživateli jeho návyky a v pravý čas pak nabízí opakované činnosti, oblíbenou trasu apod.

Výkonné a moderní motory potěší každého svou nízkou spotřebou. Příkladné je také spojení s aut. převodovkou, kdy je výkon motoru k dispozici v každé situaci a velmi komfortně. Nízká spotřeba je dána mnohými chytrými konstrukčními prvky motoru včetně například vypínáním válců při nízké zátěži. Příjemná atmosféra v interiéru je podporována také velmi nízkou je hladinou hluku a vibrací od motoru a kol. Díky nízkému odporu vzduchu a vydařené aerodynamice je vůz klidný na ovládání a velmi tichý také při vysokých rychlostech při dálničním provozu.

Velký důraz je u nové třídy A kladen také na pasivní a aktivní bezpečnost. Aplikace aktivních asistenčních systémů nejvyšší třídy umožňuje částečně autonomní jízdu. Samozřejmostí je aktivní adaptivní tempomat, aktivní asistent parkování a jízdního pruhu, stejna tak i aktivní hlídání mrtvého úhlu s novými funkcemi pro ochranu při vystupování. Další vyspělé elektronické prvky zvyšují komfort obsluhy – například odemykání vozidla NFC telefonem, služby connect me a další.

 

 

Třída A – představení

 

Třída A sedan – představeníZmíněné prvky výbavy a funkce mohou být dostupné za příplatek.


Kombinovaná spotřeba paliva: 6.5-4.1 l/100 km; emise CO2 kombinované: 149 – 108 g/km. Udávané hodnoty byly zjištěny podle předepsaného postupu měření. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze k účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.
Údaje jsou předběžné a odpovídají datu zápisu informací: 6/2018.
Některé z uvedených položek výbavy mohou být příplatkové a nebo mohou být dostupné jen pro vybrané kombinace výbavy, motorů a provedení.

Online konfigurátor

Sestavte si Třídu A přesně tak, jak se Vám líbí Přejít na konfigurátor

Akční operativní leasing

Akce: dotovaný operativní leasing TOP nabídka

Ceník ke stažení

Tradiční přehledný ceník ve formátu pdf
Ceník A hatchback
pdf 533 kB

Ceník A sedan
pdf 477 kB