Třída E – sedan

Masterpiece of Intelligence.

v akčním operativním leasingu

E 220 d 4M již od 19 900 Kč bez DPH / měsíc

TOP nabídka
akční operativní leasing Prostě jen jezdíte - detaily k výbavě a rozsahu služeb

E_kall

Zcela nová třída E je vpravdě návrat ke kořenům. Skvělé vyladění podvozku podtrhuje kultivovanost a rychlost řazení nové devítistupňové automatické převodovky, nízká hladina hluku pak nechá vyniknout exkluzivnímu pocitu z  nápaditého interiéru. Nová třída E je znovu jednoznačným etalonem v segmentu manažerských vozů. Nová třída E ve své desáté generaci opět vládne tam, kde je úplná konektivita nezbytná, materiály nejvyšší kvality žádané a zásadní inovace spolu s dokonalým provedením očekávané. Nad to přidává reálný výkon, nízkou spotřebu, vysoký standard bezpečnosti a komfortu.

Zvýhodnění až 177 403 Kč včetně DPH při kombinaci Sady PREMIUM, sady TECHNOLOGY a některé z designových linií exteriéru a interiéru. V této kombinaci získáte hodnotné a praktické prvky jako multimediální systém COMAND Online, variabilní 12,3″ širokoúhlé displeje pro navigaci i přístrojový štít Widescreen Cockpit, 360° parkovací kameru, aktivní parkovací asistent, aktivní světlomety MULTIBEAM LED, head-up displej a některé další prvky bezpečnosti a komfortu.

OCHRÁNÍ

Komplexní koncepce bezpečnosti staví na dokonalém sladění pasivních konstrukčních řešení a aktivních asistenčních systémech. Vrcholem nabídky je DRIVE PILOT, se kterým je jízda hustým provozem stejně pohodlná a bez stresu jako dálkový přesun. Využívá řady senzorů pro zmapování úplného okolí vozidla a může upravit například rychlost podle dopravního značení (SpeedLimit Assist), směr jízdy podle ostatních účastníků (Steering Assist), zcela zastavit a znovu se rozjet podle hustoty dopravy (Distance Pilot DISTRONIC).
Pokud systémy Intelligent Drive na palubě nové třídy E vyhodnotí danou situaci jako kritickou, aktivními samočinnými zásahy zvyšují ochranu posádky (např. PRE-SAFE Impuls Side a PRE-SAFE SOUND) a stejně tak i ostatních účastníků provozu – a to jak chodců tak i křižující dopravy (Active Brake Assist).
Platí, že žádná kolize je nejlepší kolize. Proto, pokud se při hrozícím střetu s chodcem rozhodne řidič pro vyhýbací manévr, precizně kalkulované vychýlení volantu pomůže řidiči najít správnou stopu pro vyhnutí se i návrat do původního směru  (Evasive Steering Assist).
Do skupiny spíše komfortně – bezpečnostní patří další z funkcí, kdy stačí naznačit záměr o změně jízdního pruhu zapnutím směrového světla, a vůz, pokud senzory vyhodnotí změnu za bezpečnou, sám zatočí volantem a změní jízdní pruh, tam i zpět. Předjíždění je tak bezpečnější a pohodlnější (Active Lane Change Assist).

Již sériová výbava nové třídy E je bohatá, zahrnuje například aktivní brzdový asistent pro ochranu chodců, asistent bdělosti a také čelní + boční + okenní + kolenní airbagy. Volitelnými jsou pak

  • Sada asistentů jízdy v pruzích: hlídá jízdní pruhy a mrtvý úhel
  • Sada jízdních asistentů: aktivní systémy včetně DRIVE PILOT, Steering Assist, Evasive Steering Assist a ochranu při křižujícícm provozu
  • Sada jízdních asistentů PLUS: aktivní systémy doplněné PRE-SAFE Impuls Side

 

INSPIRUJE & INOVUJE

Dominantním vizuálním prvkem interiéru je bezpochyby nový digitální přístrojový štít zvaný Widescreen Cockpit. Údaje o vozidle, rychlosti, spotřebě, navigace, různá nastavení a multimédia jsou prezentována díky vysokému rozlišení na dvou velkoplošných displejích zkrátka velkolepě. Samozřejmostí je mezi sedadly umístěný komfortní touchpad a otočný ovladač, ovšem zcela revoluční je ovládání obou displejů dvěma dotykovými ovladači na volantu.
Skvělá akustická pohoda interiéru přímo vybízí k využití všech fines, které poskytuje audiosystém Burmester® High End 3D. Kombinace aktivních analogových filtrů, digitálních zesilovačů, 23 reproduktorů + subwooferu  + Frontbass řešení dává celkový výkon 1 450 W. Znalci ocení také funkce VIP sedadla, přehrávání vícekanálového audia, 3D prostorového zvuku  a aktivního potlačení šumu a hluku. Pověstnou třešničkou jsou osvětlené rotací výsuvné tweetry.
Zcela nové dálkové parkování REMOTE PARKING PILOT se stane na přeplněných parkovištích brzy ceněným pomocníkem. Bude-li řidič chtít, může nechat vůz zajet zcela samočinně do podélného i příčného parkovacího místa. Sám bude stát u vozu a kontrolovat pohyb ze svého telefonu. Dokonce si může vybrat, zda vůz do parkovacího stání zajede pozadu nebo čelem. A stejně tak po svém návratu nechá vůz ze stání vyjet pro maximální pohodlí při nastupování, a také vyšší bezpečnost.
S výbavou Smart Access může majitel vůz zcela ovládat a to i bez klíče. Již známá možnost Mercedes me Connect odemknout přes telefonní aplikaci, je nyní dovedena k dokonalosti. S funkcí NFC již není nutné mít klíč u sebe vůbec, vůz se odemkne pouhým přiložením telefonu ke klice dveří a nastartuje tlačítkem pod volantem.

Výhodou na dlouhých cestách je aktivní světelný systém MULTIBEAM LED. Skupina 84 LED diod reaguje na podmínky provozu, protijedoucí vozy a rychlost, vše s jediným cílem, dokonalé osvětlení prostoru před vozem bez oslnění ostatních účastníků provozu. Řidič pak má mnohem lepší šanci uniknout nástrahám noční krajiny a unavujícího provozu.

 

HÝČKÁ

Nová třída E hýčká všechny smysly. Opticky i hapticky povznáší atmosféru materiály té nejvyšší kvality pro dekorační lišty a potahy sedadel řada designo.
Jedinečnost interiéru podtrhuje každý řidič volbou svého oblíbeného parfému z řady AIR BALANCE a náladového podsvícení výběrem ze 64 odstínů nepřímého osvětlení v několika zónách a intenzitách.
Multimediální displej zobrazuje řadu nastavení, navigaci a nebo údaje o spotřebě. Posádka však může své zážitky na cestách obohatit a svůj oblíbený obsah sdílet s podporou Apple CarPlay a Android Auto.
Připojení USB a SD karet, stejně jako palubní WiFi / WLAN je samozřejmostí. Příjemným zpestřením je pak možnost bezdrátového nabíjení telefonů prostým položením na podložku Qi.

Individualizace je silnou stránkou nové třídy E. Vždyť například jen exteriér nabízí sportovní nebo luxusní masku chladiče, 16 designů disků kol, 19 druhů potahů sedadel, 9 trimů atd.


E_AMGline_int

PŘITAHUJE

Precizní provedení každého detailu a funkce končí a začíná u zcela nově navržených sedadel. Tvarování opěradla i sedáku v novém 3D designu výborně vede tělo, podpírá zatěžované oblasti páteře a umožňuje správné prokrvení na dlouhých cestách. O teplotní komfort se stará výkonné plošné vyhřívání a ventilace.
Na vrcholu bezpečnostních systémů je funkce Car-to-X communication. Ta umožňuje předávat si informace o krizových situacích na silnici s dalšími vozy, a to bez přímé vizuální vazby mezi nimi. Tento způsob je cestou k reálnému provozu bez nehod.
Funkce dálkového přístupu k vozu Mercedes me Connect jsou již prověřenou a oblíbenou finesou, kdy majitel na dálku ze svého telefonu zjistí stav paliva, zamyká vůz apod. Nový rozměr služeb Mercedes me Connect nyní přináší Consierge Services. Řidič může oslovit reálného, živého asistenta na telefonu s žádostí o pomoc při hledání parkovacího místa, rezervace vstupenek atd.
Nová třída E mimo jiných prvenství přináší také zcela nový motor 220d. Tento vznětový agregát s objemem 1 950 cm3 má výkon 194 k (143 kW) a svým kultivovaným chodem přesně zapadá do celkové filozofie a projevu nové třídy E. Ve spojení s jemnou a rychlou převodovkou 9G-TRONIC je vůz dynamický a komfortní.

 

NEJVÝKONNĚJŠÍ TŘÍDA E VŠECH DOB

Nová třída E ve své vrcholné podobě pod názvem Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ nabízí výbušných 612 koní (450 kW).

Základní charakteristika:

  • výkon 612 k (450 kW) při 5 750 – 6 500 ot/min
  • točivý moment 850 Nm 2 500 – 4 500 ot/min
  • zrychlení z klidu na 100 km / h za 3,4 s
  • efektivní přenos vysokého výkonu garantuje nově navržený systém pohonu všech kol 4MATIC+ s variabilním přerozdělením výkonu mezi přední a zadní nápravou 0:100 až 50:50
  • driftovací mód
  • nová je také rychlá převodovka AMG SPEEDSHIFT 9G MCT
  • motor biturbo 4,0 V8 se systémem vypínání válců pro klidnou a úspornou jízdu v režimu COMFORT

 

Některé z uvedených funkcí, řešení a prvků výbavy mohou být volitelnými anebo příplatkovými položkami anebo mají vazbu na jiné prvky výbavy. Svou volbu vždy konsultujte se svým prodejcem.

Ke stažení

Prospekt
pdf 19.7 MB

 

Ceník a přehled výbavy
pdf 580 kB

 

Třída E – představení


V přehrávači YouTube je možno zapnout také české titulky

 

Trailer Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+

 

Mercedes-Benz E 350 e (plug-in hybrid)

 

MULTIBEAM LED

 

Kombinovaná spotřeba paliva: 9.1-3.9 l/100 km; emise CO2 kombinované: 207 – 102 g/km.
Udávané hodnoty byly zjištěny podle předepsaného postupu měření (§2 č.5,6,6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze k účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Údaje odpovídají datu zápisu informací: 12/2016.

Skladové vozy

Pro zvolený model nejsou k dispozici skladové vozy.

další vozy ihned k odběru

On-line konfigurátor

Sestavte si třídu E Sedan přesně tak, jak se Vám líbí

Přejít na konfigurátor

Interaktivní webspeciál

Poznejte novou třídu E

Prezentace techniky a designu

Akční nabídky a služby

Doplňkové služby a financování

Operativní leasing

Akce: dotovaný operativní leasing

TOP nabídka

Mercedes-AMG E 43 4MATIC

Atraktivní design a poctivá dynamika ve třídě E – webspeciál AMG
Mercedes-AMG E 43 4MATIC

Mercedes-AMG E 63 4MATIC+

TOP dynamika v manažerské třídě E – webspeciál AMG
Mercedes-AMG E 63 4MATIC+