Třída G

Měřítko všech věcí.

Goff_titulka

Jeden z mála pravých off-roadů na světě. Zrozen v roce 1979 má i dnes co nabídnout. Extrémně robustní konstrukce skrývá špičkové motory, převodovky a další nejmodernější palubní systémy, včetně přístupu na internet. Volitelně s diamantovým švem na jemné kůži sedadel, vždy však s redukční převodovkou a třemi mechanickými uzávěrkami diferenciálů pro maximální prostupnost v terénu.

Jedinečný charakter třídy G prověřený mnoha úspěchy v soutěžích typu Rally Paříž-Dakar stejně tak i denním náročným užíváním v těch nejnáročnějších podmínkách vojenského či expedičního provozu.

 

Mercedes-AMG G 63 4MATIC  &  G 65 4MATIC

Je-li řeč o výjimečnosti, pak kombinace motoru 6.0V12biturbo a offroadu třídy G, je nedostižným vrcholem. Nejvýkonnější sériově vyráběný off-road planety s označením G 65 4MATIC se 630 koňmi pod kapotou a 1 000 Nm tahu na kolech je výzvou pro svou kultivovanou nadřazenost.

Excelentní zvukový projev s jasným DNA specialisty AMG má také verze G 63 4MATIC. Výkonem 571 koní zdolá sprint z klidu na 100 km / h za pouhých 5.4s a dává tak jasně najevo i mnoha sportovním vozům sílu, kterou jinak umně skrývá pod ostře řezanou karoserií.

 

Úctyhodné výkony v terénu a mohutný zátah na silnici podává třída G s precizně zpracovaným luxusním interiérem s řadou moderních bezpečnostních prvků.
Objem zavazadlového prostoru až 2 250 l bohatě stačí na výbavu pro každou situaci. Tažné zařízení (volitelné) je připraveno pro přívěsy do hmotnosti 3,5t.

Pro vyšší komfort a bezpečnost posádky jsou volitelnými prvky kupříkladu

  • aktivní radarový tempomat DISTRONIC
  • asistent hlídání mrtvého úhlu
  • asistent rychlostního omezení
  • bi-xenonové světlomety s automatickým přepínáním dálkových světel
  • parkovací systém PARKTRONIC doplněný o parkovací kameru

 

Novinky pro rok 2016:
Vůbec poprvé v historii modelu je exkluzivně pro verzi G 500 možné objednat stavitelný podvozek. Tlumiče je pak možné stiskem tlačítka přenastavit z komfortního režimu na sportovní a ještě více si vychutnat jízdu s legendárním vozem třídy G.

Motory

G 350 d V6
G 500 V8biturbo
Mercedes-AMG G 63 V8biturbo
Mercedes-AMG G 65 V12biturbo

 

G Professional

G-professional

Puristické provedení legendární třídy G je zajímavým řešením pro nejnáročnější úkoly. Nová verze G Professional již vychází z komfortnějšího řešení W463, kdežto předchůdce stavěl na řadě W461. Nově je pod kapotou motor 350d, vidlicový šestiválec s výkonem 245 k (180 kW). Podvozek nyní nabízí zvýšenou světlou výškou o 10 mm na celkových 245 mm. Nájezdový úhel je nyní 36°, odjezdový pak 39° a přejezdový 24°. Samozřejmostí je skvělá trakce se třemi uzávěrkami diferenciálů. Užitečná hmotnost je 592 kg, hmotnost přívěsu až 3 200 kg.

Interiér je připraven na opravdu těžký provoz – protiskluzná podlaha je samozřejmostí, praktickým bonusem pak odtokové otvory pro snadnější vypláchnutí vozidla. Sériově je dodáván stálý pohon všech kol 4MATIC s řízením 4ETS a třemi uzávěrkami diferenciálů. Volitelně je možné dodat s ocelovým nosným nárazníkem pro montáž navijáku, Off-Road sadou a dalšími doplňky jako třeba zahrádkou na střeše a žebřík na zadních dveřích.

 

G 500 4×42

G500_4x4_na2

Po úspěšném speciálu G 63AMG 6×6 následuje podobně ultimativní limitovaná edice G 500 4×42.

Základními přednostmi je samozřejmě konstrukce podvozku, kdy portálové nápravy spolu s dvojitými závodními offroad tlumiči na každém závěsu kola s nadhledem překonávají všechny nástrahy terénu. S brodivostí 1 000 mm, světlou výškou 438 mm a předním nájezdovým úhlem až 51.6° (podle konfigurace a výbavy) se jen těžko najde místo, které by nepokořil.

Silný motor 4.0V8biturbo, představený sotva před půl rokem ve sportovním modelu AMG GT, je patřičně upravený pro jiný hnací řetězec a jiné podmínky provozu, stále však dává poctivých 422 koní a 610 Nm. Nezaměnitelný zvuk motoru a především výfuků je pak vrcholem emotivního mixu modelu G 500 4×42.

G 500 4×4je zkrátka dominantní v terénu a ještě více ve městě, budí zaslouženou pozornost a překvapuje svými schopnostmi i projevem.

Ke stažení

Prospekt
pdf 10.3 MB

 

Ceník (nový model)
pdf 477 kB

 

Ceník a přehled výbav G PROFESSIONAL
pdf 420 kB

 

 

Třída G – tady je doma

 

Třída 500 4×42