GLE SUV

Síla má mnoho podob.


Zcela nová generace GLE je vpravdě zlomovým modelem. Na trh přináší tradičně mnoho technických novinek a je větší, pohodlnější a bezpečnější než předchůdce. Zachovává však robustnost, praktickou využitelnost a přitom výrazně zlepšuje jízdní výkony na silnici i v terénu.
 

Inovace

Unikátní inteligentní odpružení E-ACTIVE BODY CONTROL (jen pro šestiválce) staví na osvědčeném vzduchovém odpružené AIRMATIC. Ve spojení s 48V elektrickou sítí, která mimo jiné řídí hydraulický okruh odpružení na každém kole zvlášť, dává nový systém dosud nevídané možnosti. Samostatně řízené tlumení, odpružení a zdvih na každém kole využívá přední kameru a s funkcí ROAD SURFACE SCAN dle reálného stavu vozovky upravuje nastavení podvozku pro co nejlepší komfort. Navíc systém umožňuje naklonění do zatáčky, podobna jako to dělají motorkáři, a to až o 3°, čímž výrazně eliminuje nepříjemné odstředivé síly působící na posádku a umocňuje dynamické schopnosti vozu. Celý rozsah zdvihu je úctyhodných 115 mm a uživatel může dokonce v režimu offroad+ měnit zdvih na každém kole jinak pro co nejlepší kontakt kola s povrchem. V případně zapadnutí pak může aktivovat mód vyproštění, kdy vůz cyklickým snižováním a zvyšováním pomůže „vyhoupat“ vůz například z hlubokého písku.
Variabilní 4MATIC reaguje na podmínky změnou přenosu výkonu mezi nápravami v rozsahu 0-100% (funkce Torque on Demand). Systém je navíc spojen s terénní redukcí, což je další světové prvenství GLE.
Velmi aktuálním tématem je také sdílení vozidla. Nové GLE umožňuje naplánovat a užívat vozidlo ve skupině bez nutnosti používat tradiční klíč k vozidlu.

 

Komfort

Velmi oblíbený palubní systém MBUX, který na dvou velmi jemných a skvěle čitelných displejích (každý s úhlopříčkou přes 31 cm) nabízí kompletní české menu textem i hlasem. Navíc jej uživatel může ovládat českými hlasovými povely – nastavení navigace, audio, sedadel, ambientní osvětlení a klimatizace, ale také informace o počasí apod.
Nová verze MBUX nyní s ovládáním gesty a dalšími cca 40 novými funkcemi využívá také oblíbenou funkci rozšířené reality pro navigaci.
Díky výrazně prostornějšímu interiéru lze volit také sedmimístné uspořádání, posuvnou dělenou polohovatelnou zadní lavici a nově el. polohování zadní lavice.
Novinkou je také ENERGIZING COACH s Garmin® chytrými hodinkami pro ještě pohodlnější cestování, aktivní snižování únavy a zvýšení bezpečnosti cestování.


 

Bezpečnost

Osvědčené aktivní full-LED světlomety MULTIBEAM LED mají velmi dlouhý dosah 650 m v dálkové režimu. Reagují na rychlost vozidla, aktuální provoz před vozem, zástavbu, zatáčky i kruhové objezdy.
Komplexní asistenční systémy staví na adaptivním tempomatu DISTRONIC s propojením na navigační data, aktivním asistentem změny jízdního pruhu, pojíždění v kolonách, reakcí na dopravní značky a také Active Steering Assist s funkcí vytvoření bezpečnostního koridoru v zácpě na víceproudé silnici, nouzovým zastavením při nečinnosti řidiče, hlídáním otevření dveří po zastavení a dalšími funkcemi balíčku PRE-SAFE® jako jsou PRE-SAFE® Sound pro ochranu sluchu při havárii a PRE-SAFE® Impulse Side, které posouvá řidiče a spolujezdce při bočním nárazu ke středu vozidla, a také PRE-SAFE® PLUS pro ochranu před nárazem zezadu…

 

Tradičně TOP řešení

Nová generace GLE je ve srovnání s předchůdcem delší o 105 mm (rozvor +80 mm), širší o 12 mm a cestující na zadních sedadlech mají o 64 mm více místa na nohy.
Tažné zařízení včetně stabilizace přívěsu je připraveno až na 3 500 kg a vůbec poprvé nabízí také asistenta pro parkování s přívěsem. A nově má zvýšené svislé zatížení pro nosiče až čtyř elekrokol.
Nové GLE je vůbec první SUV na trhu plnící emise Euro 6d RDE2 platné až od roku 2020.

 
 

Design GLENěkteré z uvedených výbav a sad mohou mít vliv na jiné položky výbavy, ale také na cenu nebo dostupnost. Detaily konsultujte se svým prodejcem.


Uvedené informace odpovídají datu uploadu: 1/2019. Kombinovaná spotřeba paliva: 9.4-6.1 l/100 km; emise CO2 kombinované: 214-161 g/km. Měřeno dle metodiky Euro6d, resp. Euro6d-TEMP.
Udávané hodnoty byly získány předepsaným způsobem dle „NEDC CO2 hodnot“ čl. 2 odst. 1 Evropských předpisů o implementaci (EU) 2017/1153. Údaje o spotřebě byly na základě těchto hodnot vypočítány.
Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze k účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

On-line konfigurátor

Sestavte si GLE SUV přesně tak, jak se Vám líbí

Přejít na konfigurátor

Ceník ke stažení

Tradiční přehledný ceník ve formátu pdf Stáhnout ceník
pdf 525 kB