Třída X

První svého druhu

…již od 17 500 Kč bez DPH / měsíc

TOP nabídka
akční operativní leasing Prostě jen jezdíte - detaily k výbavě a rozsahu služeb

X-class_title

 

Když potřebujete opravdu zabrat: třída X WORKER 4×4

Akční model X WORKER
poctivý pickup s úsporou 302 935 Kč bez DPH

 

Komfort

Jízdní vlastnosti na silnici jsou velmi důležitou předností nové třídy X. Víceprvkové zavěšení pevné zadní nápravy a nezávislé odpružení předních kol je vyladěno se zvláštní péčí a s jediným cílem - komfort, jaký od vozu Mercedes-Benz očekáváte. Vždyť je na přední i zadní nápravě použito odpružení vinutými pružinami, což je v segmentu výjimka.
Nastavení podvozku pro vysokou úroveň jízdní dynamiky a komfortu na silnici nijak neomezuje schopnosti v terénu. S pohonem všech kol, redukcí, uzávěrkou a velkou světlou výškou je nová třída X připravena na různé denní úkoly i víkendová dobrodružství.

Vysokou úroveň komfortu nabízí také palubní elektronika. Systém COMAND Online umožňuje mimo jiné ovládání hlasem Linguatronic, může mít funkci digitálního rádia DAB, vždy má přehrávač DVD a TFT displej s úhlopříčkou 8,4“ (21,3 cm), přehrávat můžete internetová rádia, prohlížet web anebo třeba posílat cíle své cesty do navigace ze svého smartphonu z pohodlí domova. Variantně lze volit oblíbený navigační systém GARMIN MAP Pilot s barevným displejem s úhlopříčkou 7“ (17,8 cm). Ovládání systému GARMIN je otočným ovladačem a volitelně touchpadem. Samozřejmostí je bluetooth pro bezpečné handsfree telefonování i bezdrátový přenos hudby.
Oba navigační systémy samozřejmě komunikují v češtině hlasovými instrukcemi i textovými popisy a nabízejí 3D mapy. COMAND Online je doplněn funkcí Live Traffic Information pro dokonalé a aktuální zpravodajství o dopravě.
Při každodenním užívání je velmi praktický volitelný systém bez klíčového otevírání a startování KEYLESS-GO. Podobně příjemné jsou funkce Mercedes me Connect, oblíbené v segmentu osobních vozů Mercedes-Benz.
Při manévrování nejen ve městě přijde vhod zadní parkovací kamera nebo dokonce parkovací systém s 360° kamerou.
Funkce systému dálkového přístupu Mercedes me connect jsou aktuálně ve fázi schvalování, aktuální stav Vám představí Váš prodejce.

 

X-class_users

 

Design

Pětimístná široká kabina je v duchu nejlepších tradic Mercedes-Benz připravena na lecjaké výzvy. Pro značku typické jsou například bohaté možnosti individualizace.
Nová třída X nabízí tři výbavové linie – robustní PUREPROGRESSIVE pro vyšší požadavky na pocit kvality a komfortu, a top provedení POWER pro městský životní styl.
Barevné a haptické provedení interiéru určují dvě volitelné barvy stropu a šestice potahů sedadel včetně dvou kůží a mikrovlákna DINAMICA (vždy nejméně dvě volby pro designovou linii).
Barevná paleta pro karoserii čítá celkem devět atraktivních barev včetně metalických, vnější vzhled určují kola o rozměru 17“, 18“ a 19“ a LED světlomety.

 

X-class_interior

 

Bezpečnost

Vysoká úroveň bezpečnosti je dána robustní konstrukcí, doplněna standardně dodávanými 7mi airbagy včetně kolenního pro řidiče. Pro ochranu dětí jsou připraveny i-Size/ISOFIX úchyty vzadu, přední airbag se při použití dětské autosedačky samočinně vypíná.
Moderní asistenční systémy pomáhají nehodám předcházet a také přispívají lepší jízdní pohodě a komfortu posádky. Nová třída X může mít ve výbavě asistent jízdy v pruzíchbrzdový asistent ABA s hlídáním odstupu a asistent dopravních značek. Dalším prvkem aktivní bezpečnosti je vyspělý systém jízdní stability ESP, který je připraven na připojení přívěsu a dokáže jej stabilizovat.
Při sjezdu prudkého klesání na kluzkém povrchu může řidič využít systém DSR, který udržuje samočinně zvolenou nízkou rychlost a zaručuje tak komfortní ovladatelnost. Pro rozjezd ve stoupání s naloženým vozem je po ruce asistent rozjezdu Hill Start.

 

X-class_rock-on

 

Technika

Základem nabídky jsou úsporné a tiché čtyřválce X 220 d (2,3l diesel, 163 k / 120 kW) a silnější X 250 d (2,3l diesel biturbo, 190 k / 140 kW). Vrcholnou motorizací se zhruba v půli roku 2018 stane X 350 d diesel 3,0V6  s výkonem 258 k / 190 kW.
Manuální 6ti stupňová převodovka bude určena pro čtyřválcové motory, automatická 7mi stupňová převodovka bude volitelná pro X 250 d. Vozy se šestiválcovým motorem X 350 d budou sériově dodávána s automatickou 7mi stupňovou převodovkou.
Standardní pohon zadních kol může být doplněn o variantu s připojitelným pohonem všech kol 4×4 s redukční převodovkou, který je dostupný pro vozy se čtyřválcovým motorem a je doplněn o uzávěrku zadního diferenciálu. Model X 350 d je vybaven stálým pohonem všech kol 4MATIC s redukcí a uzávěrkou zadní nápravy.
Volič jízdních režimů DYNAMIC SELECT, známý z osobních vozů Mercedes-Benz, umožňuje měnit chování převodovky, posilovače řízení a citlivosti pedálu plynu v režimech ECO, Comfort, Sport, Manual a Offroad.

 

Technická data

délka 5 340 mm
šířka 1 920 mm
rozvor 3 150 mm
rozměry ložné plochy 1 587 x 1 560 mm (mezi podběhy > 1 200 mm)
světlá výška 202 mm, volitelně až 222 mm
nájezdové úhly vpředu až 30,1° a až 25,9°vzadu
náklon až 49,8°
přejezdový úhel až 22°
stoupavost 100%
hmotnost přívěsu až 3 500 kg
nosnost až 1 042 kg

Jednotlivé hodnoty se mohou lišit dle výbavy vozidla a dle trhu

 

 

Ke stažení

Prospekt
pdf 2.1 MB

Třída X – představení


Uvedené informace jsou platné v den představení vozu. Konečné informace o emisích, rozměrech, výbavách a cenách očekávejte brzy. Ve výčtu mohou být uvedeny položky sériové i příplatkové výbavy.

On-line konfigurátor

Sestavte si třídu X přesně tak, jak se Vám líbí

Přejít na konfigurátor